České soutěže 2022

Ostrava | Praha

Neděle 5.6. | Tým ISMM Ostrava Steelers pokračuje letošní sezónou jako na horské dráze. Po překvapivé prohře s Nitrou v minulém týdnu, byly ostravští fanoušci proti brněnským Sígrs svědky zcela odlišného zápasu.

Do sestavy Steelers se vrátil Jiří Šimečka a byl to právě on, koho Bradley Jones našel svými prvními dvěma přihrávkami. Následně letěl dlouhý míč na Jana Vysloužila a povedený první drive zápasu zakončil ostravský quarterback přihrávkou na Petra Škváru.

I obrana Steelers vlétla do zápasu stejně podařeně a po třech downech donutila útok Sígrs k puntu. Ostravskému útoku pak stačily jen dvě akce a dlouhý touchdown skóroval David Maniecki.

Ani druhý drive se útoku Sígrs nepovedl. Přihrávka Shona Beltona skončila v rukou obrany Steelers a Bradley Jones opět rychle trestal, když našel Jana Vysloužila. Nepovedenou první čtvrtinu pak zakončili hráči Sígrs, tak trochu symbolicky, nepovedeným snapem a ztrátou osmnácti yardů.

Na začátku druhé čtvrtiny se probudila obrana Sígrs a donutila ostravský tým poprvé puntovat. Ale brněnský útok hrál i nadále nepřesně a i on byl donucen odevzdat míč. Pak přišla nejkurioznější akce zápasu, kdy ostravský receiver David Maniecki zachytil míč za svými zády a s "batůžkem" doběhl pro další body Steelers.

Za stavu 27:0 již bylo pomalu rozhodnuto a brněnští hráči těžce hledali síly pro návrat do zápasu. Když se jim povedla dobrá akce a v obraně zachytili míč Bradleyho Jonese, okamžitě Shon Belton jen vrátil do rukou Steelers. Nepovedený poločas tak nakonec skončil hrozivým výsledkem 40:0, když se ještě prosadili Jirkové Šimečka a Košař.

Ve druhém poločase již čas uháněl a prostřídané sestavy předvedly pouze několik povedených akcí. Poprvé v sezóně se prosadil backup quarterback Steelers, Patrik Puchala, když z pozice receivera chytil poslední touchdown zápasu.

Sígrs nedokázali navázat na dobrý výkon z minulého víkendu a na hřišti v Ostravě působili velmi odevzdaně. Steelers také nedokázali, naštěstí pro jejich ambice, navázat na mdlý výkon z minulého týdne a bez problémů si dokráčelo pro potřebné vítězství.

text: steelers

ISMM Ostrava Steelers TD - 7:0 - Petr Škvára, 3y pass od Bradley Jones (Jiří Šimečka kick); 9:29
ISMM Ostrava Steelers TD - 13:0 - David Maniecki, 88y pass od Bradley Jones (kick neúspěšný); 6:32
ISMM Ostrava Steelers TD - 20:0 - Jan Vysloužil, 12y pass od Bradley Jones (Jiří Šimečka kick); 2:46
ISMM Ostrava Steelers TD - 27:0 - David Maniecki, 28y pass od Bradley Jones (Jiří Šimečka kick); 8:06
ISMM Ostrava Steelers TD - 33:0 - Jiří Šimečka, 32y pass od Bradley Jones (2pt run neúspěšný); 6:13
ISMM Ostrava Steelers TD - 40:0 - Jiří Košař, 3y run (Jiří Šimečka kick); 2:45
ISMM Ostrava Steelers TD - 46:0 - Patrik Puchala, 11y pass od Bradley Jones (kick neúspěšný); 10:00

Ženská Flagová Liga

ISMM Ostrava Steelers - Jičín Windstorms 6:20

ISMM Ostrava Steelers - Příbram Bobcats 0:47

ISMM Ostrava Steelers - Prague Black Cats 6:20

Sobota 4.6. | Naše ženy v sobotu vyrazily do Prahy, na poslední turnaj základní části. Pražský turnaj byl klíčový, jelikož aspoň jedna výhra by holkám zajistila postup do finálového turnaje. Musely se ale obejít bez starting QB Veroniky Piatkové, která pro zranění do důležitého turnaje nemohla nastoupit. Na pozici rozdehrávače tak nastoupila Patricie Gleichová, která sundala ortézu před 3 týdny a Evelína Adámková, hrající také v obraně.

V úvodním zápase proti Jičín Windstorms po prvních dvou útočných neúspěšných drivech se otěží ujala Patricie a na pozici rozehrávače zůstala už téměř celý turnaj. Přes veškeré snahy se povedlo skórovat pouze Agátě Ferancové, avšak tento jediný touchdown potvrzen nebyl. Nejdůležitější zápas tak skončil 20:6 pro Jičín.

Druhý zápas proti Příbram Bobcats se nevydařil a skončil 47:0.

Poslední zápas proti Prague Black Panthers se nesl v podobném duchu jako první zápas a holky prohrály 20:6. Jediné body zajistila Andrea Grygarová.

Tímto turnajem se holky rozloučily s flagovou sezónou a začínají se připravovat na podzimní tackle.