Podzimní soutěže 2022

Ostrava | Ostrava | Brno | Ostrava

Juniorská Liga 2022

ISMM Ostrava Steelers - Brno Sígrs 63:18

Sobota 8.10. | V sobotu se na domácím hřišti ISMM Steelers odehráli zápasy hned tří věkových kategorií. A jako vrchol celého dne byl večerní zápas našeho juniorského týmu s brněnskými Sígrs.

Juniorský tým ISMM Steelers, na kterém v letošní sezóně spolupracujeme s Třincem Sharks, jede na vítězné vlně a to se projevilo i v tomto zápase. Pod umělým osvětlením a před zraky skoro stovky diváků začali na míči mladí Sígrs. Jejich povedený drive však skončil pouze neúspěšným pokusem o field goal, kdy minuli z 42 yardů.

Většinu první čtvrtiny tak vyplnil dlouhý drive útoku mladých ocelových žraloků, který dirigoval Patrik Puchala zejména vzduch a to převážně přes vysokého Petra Škváru, který nakonec zachytil i první touchdown zápasu.

Pak začala naplno šlapat ocelová obrana, když tři následující útoky Sígrs skončily předčasně v rukách mladých ocelářů. Dva fumbly brněnských hráčů potrestal útok Steelers vzduchem. Puchala našel Jakuba Řeháčka a Davida Manieckiho. A třetí drive Sígrs zhatil David Maniecki interceptionem a pro 4 yardový touchdown si doběhl Jan Hlatký.

Když potom minutu a půl před koncem poločasu navýšil sám Patrik Puchala na 35:0, všichni si mysleli, že je po zápase. Proti ale byli hráči Sígrs. Hned z následující akce snížili touchdownem přes celé hřiště. Když potom okamžitě znovu brněnští hráči získali míč po špatném snapu v blízkosti endzóny Steelers, bylo najednou sníženo na 35:12. Poslední slovo v prvním poločase si však vzal Jakub Řeháček, který ukázal, že není hrozbou jen pro dlouhé passy, ale že svou rychlost umí využít i při přebrání míče v backfieldu. Svým 75 yardovým touchdownem opět lehce uklidnil domácí fanoušky.

Do druhého poločasu vstoupili hráči Steelers velmi dobře, když dlouhý drive přetavili v další body. Patrik Puchala našel vzduchem Jana Hlatkého a ten tak zvládl skórovat jak runnem tak zachyceným passem. Dalším hráčem, který zvládl skórovat touchdown ze dvou různých situací byl David Maniecki. Ten po zachyceném touchdownu od svého quarterbacka ve druhé čtvrtině, přidal zachycený míč soupeřova quarterbacka a touchdown ve čtvrté čtvrtině. Tento kousek, který můžete snad vidět pouze v mládežnických soutěžích, kde kluci hrají “na obě strany”, se mu podařil už podruhé v této sezóně. V minulém zápase stejně zaskočil Mammoths.

Výsledek zápasu byl na konci druhého poločasu zcela jasný, ale hráči stále předváděli skvělé představení. I přes úzké soupisky se střídaly krásné individuální akce na obou stranách a jak mladí oceláři, tak i jejich brněnští vrstevníci dokazovali, že v následujících letech se na českých trávnících bude na co koukat.

Výhrou si ISMM Steelers udrželi druhou příčku v tabulce a po reprezentační přestávce se doma utkají o přímý postup do finále. V sobotu 22.10. přijedou na naše hřiště pražští Lions a my vás již teď zveme - přijďte naše borce podpořit v jejich cestě do Junior Bowlu!

text: steelers

ISMM Ostrava Steelers TD - 7:0 - Petr Škvára, 9y pass od Patrik Puchala (David Maniecki kick); 2:55
ISMM Ostrava Steelers TD - 14:0 - Jakub Řeháček, 33y pass od Patrik Puchala (David Maniecki kick); 11:21
ISMM Ostrava Steelers TD - 21:0 - David Maniecki, 6y pass od Patrik Puchala (David Maniecki kick); 10:17
ISMM Ostrava Steelers TD - 28:0 - Jan Hlatký, 4y run (David Maniecki kick); 6:59
ISMM Ostrava Steelers TD - 35:0 - Patrik Puchala, 4y run (David Maniecki kick); 1:37
Brno Sígrs TD - 35:6 - Daniel Šťastný, 75y pass od Mark Robert Gerken (2pt pass neúspěšný); 1:20
Brno Sígrs TD - 35:12 - Marek Jucha, 11y run (2pt pass neúspěšný); 0:22
ISMM Ostrava Steelers TD - 42:12 - Jakub Řeháček, 75y run (David Maniecki kick); 0:00
ISMM Ostrava Steelers TD - 49:12 - Jan Hlatký, 4y pass od Patrik Puchala (David Maniecki kick); 6:26
ISMM Ostrava Steelers TD - 56:12 - David Maniecki, 26y interception return (David Maniecki kick); 8:37
Brno Sígrs TD - 63:18 - Marek Jucha, 3y run (kick neúspěšný); 1:01

Dorostenecká Liga 2022

Třinec Sharks - Prague Black Panthers 13:63

Sobota 8.10. | V sobotu 8.10. se na našem hřišti odehrál také zápas Třince Sharks proti Prague Black Panthers. Jednalo se o souboj prvního s posledním. Pražský tým vévodil tabulce bez jediné porážky a s pouhými 12 obdrženými body. Naopak Sharks, za které s třineckými hráči nastupují i naši svěřenci, se krčili na posledním místě bez jediné výhry. Co ale třinecký tým zdobí je výborný útok. Pod vedením Amose Ferance skóroval v posledních třech zápasech minimálně 20 bodů a ani obrany Black Panthers se mladí oceloví žraloci nezalekli.

První čtvrtina byla zcela vyrovnaná a na začátku druhé čtvrtiny snižoval na 14:13 svým druhým touchdownem v zápase Oliver Klimsza. Pak však pražští hráči odskočili na rozdíl dvou touchdownů po interceptionu, který hodil, do té doby bezchybně hrající, Amos Feranec. To však bohužel nebyla ta nejhorší zpráva, která se našeho talentovaného quarterbacka v tomto zápase týkala. V polovině druhé čtvrtiny, při dopadu na zem po zkompletovaném dlouhém passu na Filipa Martínka, se Amos nešťastně zranil a sezóna pro něj nejspíše předčasně skončila.

Sharks však mají ve svém středu i druhého nadaného quarterbacka Jakuba Kubisze. Tomu však chvíli trvalo, než se s nenadálou situací vypořádal a velký tlak pražské defensivní lajny mu vůbec nepomáhal. Navíc útok Black Panthers stále šlapal jako na začátku zápasu a tak byla nejpovedenější akce Sharks ve třetí čtvrtině run Filipa Martínka po fake puntu, který však skončil jeden yard od prvního downu. Dobré pozice na hřišti opět využili Black Panthers k navýšení skóre.

Ve čtvrté čtvrtině už se rozházel i Jakub Kubisz, ale vedlo to pouze k několika prvním downům. Mladí Sharks tak opět ukázali, že umí hrát skvělý fotbal a vysoká výhra tak mrzí možná skoro stejně jako ztráta našeho quarterbacka pro zápas na Lions. Tam mladý třinecký tým zamíří za čtrnáct dní v neděli.

Prague Black Panthers TD - 0:7 - Ondřej Beneš, 7y pass od Jakub Takeo Yamato (Erik Nikishkov kick); 10:22
Třinec Sharks TD - 7:7 - Oliver Klimsza, 8y run (Jan Slowiaczek kick); 6:16
Prague Black Panthers TD - 7:14 - Adrian Malucha, 3y run (Erik Nikishkov kick); 2:08
Třinec Sharks TD - 13:14 - Oliver Klimsza, 7y run (kick neúspěšný); 11:51
Prague Black Panthers TD - 13:21 - Tadeáš Valenta, 2y pass od Jakub Takeo Yamato (Erik Nikishkov kick); 9:11
Prague Black Panthers TD - 13:28 - Jakub Takeo Yamato, 16y run (Erik Nikishkov kick); 5:48
Prague Black Panthers TD - 13:49 - Adrian Malucha, 5y pass od Jakub Takeo Yamato (Erik Nikishkov kick); 7:47
Prague Black Panthers TD - 13:56 - Jan Vrňata, 7y pass od Ondřej Beneš (Erik Nikishkov kick); 2:12
Prague Black Panthers TD - 13:63 - Tadeáš Valenta, 16y pass od Ondřej Beneš (Erik Nikishkov kick); 7:10

Ženská Liga 2022

Brno Amazons - Jičín Huriccanes 38:6

Neděle 9.10. | Naše ženy se v neděli představili v dresu brněnských Amazons na hřišti v Brněnských Ivanovicích. Zde přijel tým Jičínu Hurricanes. Jednalo se už o jejich druhý společný zápas. V tom prvním vysoko zvítězily, na hřišti v Jičíně, hráčky Amazons.

Také v odvetě Amazons nedaly Hurricanes šanci a zvítězily 38:6. Jediný touchdown Hurricanes zaznamenala Kateřina Karlová ve druhé čtvrtině, kdy snižovala na 6:13. O šest touchdownů Amazons se postaralo pět hráček. Alžběta Nečasová skórovala dva touchdowny, o další se postaraly Novotná, Šandová, Jílková a Valouchová. Amazons tak může těšit, že jejich ofenzivní síla nestojí na jediné hráčce.

V dalším přivítají ocelové ženy s brněnským týmem na hřišti v Brněnských Ivanovicích pražské Black Cats a jen výhra je udrží v naději na postup do Rose Bowlu.

Brno Amazons TD - 7:0 - Alžběta Nečasová, 1y run (Tamara Ryšánková kick); 7:48
Brno Amazons TD - 13:0 - Barbora Novotná, 12y pass od Petra Pejšková (kick neúspěšný); 3:01
Jičín Hurricanes TD - 13:6 - Kateřina Karlová, 3y run (2pt run neúspěšný); 2:43
Brno Amazons TD - 19:6 - Alžběta Nečasová, 14y run (2pt run neúspěšný); 1:38
Brno Amazons TD - 25:6 - Lucie Šandová, 19y run (2pt pass neúspěšný); 4:41
Brno Amazons TD - 31:6 - Andrea Jílková, 5y run (2pt run neúspěšný); 11:25
Brno Amazons TD - 38:6 - Kamila Valouchová, 13y pass od Petra Pejšková (Tamara Ryšánková kick); 5:11

ISMM Ostrava Steelers I - Brno Sígrs 13:37

Sobota 8.10. | Fotbalovou sobotu začaly na Porubském hřišti naše nejmladší týmy. Svůj turnaj zde pořádal v rámci žákovské flagové ligy náš druhý tým. Vedle našeho prvního týmu se zde představil i druhý tým Gladiators a vedoucí tým naší skupiny Brno Sígrs.

Na úvod turnaje se utkaly naše dva týmy spolu. Rozdíl ve výkonnosti obou našich týmů je znatelný a tak se zápas brzy překlopil do tréninkové roviny. I v souběžně hraném zápase mezi druhým týmem Gladiators a Sígrs bylo brzy o vítězi rozhodnuto.

I druhé zápasy se nesly v duchu tréninkových soubojů, když náš první tým lehce přehrál nejmladší tým z Vysočiny a náš druhý tým nestačil na dobře hrající Sígrs.

Až poslední zápasy turnaje tak měly přinést vyrovnané souboje. Náš druhý tým však druhému týmu Gladiators odolával pouze chvíli. O první touchdown zápasu se postarala Eliška Klimešová, pak už skórovali jen hráči Gladiators. I náš první tým se s nejlepším týmem naší skupiny držel jen jen na začátku zápasu, kdy ještě v půlce prvního poločasu byl stav 14:13. Pak ale přišlo smolné safety a na hřišti už byli po zbytek zápasu lepší hráči Sígrs. Ti tak zaslouženě vyhráli všechny tři utkání a pojistili si svou první příčku ve skupině Východ.

Naše týmy se následující víkend rozjedou na jih Moravy a Vysočinu. Druhý tým vyráží do Jedovnic a první tým bude zápolit na turnaji Gladiators v Jihlavě.