ISMM Ostrava Steelers - Příbram Bobcats 1 13:29

ISMM Ostrava Steelers - Příbram Bobcats 2 25:0

ISMM Ostrava Steelers - Bělá Raiders 26:7

První zářijový víkend se nesl ve znamení flag fotbalu.

V sobotu se v Ostravě odehrál první turnaj mužské flagové ligy. K tomuto turnaji nastoupily vedle domácích ISMM Ostrava Steelers a Bělé Raiders, také dva týmy z Příbrami.

První tým Příbram Bobcats zvládl všechny tři zápasy a připsal si první tři výhry v soutěži. Jen o jednu výhru méně měl náš tým ISMM Steelers, který na začátku soutěže, po krátké přípravě, zatím nabírá zkušenosti a můžeme se těšit, že výkony se ještě budou zlepšovat.

Na třetím místě v turnaji se pak umístil tým z Bělé a bez výhry odjel z Ostravy druhý tým Bobcats.

O víkendu se také uskutečnilo mistrovství Evropy ve flag fotbalu mládeže. Česko vyslalo do Itálie dva týmy. Chlapecký tým U17 a smíšený tým U15. V obou týmech měl náš tým své zastoupení. Za tým U17 nastoupili Amos Feranec, který byl quarterbackem národního týmu, a Filip Martinek. Do smíšeného týmu U15 pak přispěla svými snapy a touchdowny Eliška Klimešová.

Smíšený tým U15 hrál v zajímavém formátu, kdy na hřišti musel být vždy daný počet kluků a dívek. Vždy před zápasem bylo vybráno, zda bude ve prvním poločase na hřišti trojice kluků či dívek (pro oba týmy to bylo vždy stejně) a v druhém poločase se hrálo v opačném rozložení dívek a kluků.

Tento formát pak přispěl k velmi zajímavým zápasům, které ani po jasné první půli ještě neznamenaly, že je po zápase. To nám několikrát ukázal i náš tým.

Hned v úvodu turnaje se český národní tým utkal s nejtěžším soupeřem - týmem Itálie. Dobrý výkon z prvního poločasu však naši hráči a hráčky nepřenesli do poločasu druhého a prohráli vysoko 7:42. Za zmínku stojí, že první touchdown českého týmu na turnaji skórovala právě Eliška Klimešová.

Po tomto zápase bylo jasné, že už náš tým nesmí klopýtnout, pokud chce mít šanci postoupit do semifinále. Hned další zápas však přinesl dalšího těžkého soupeře - Izrael. Náš tým se však skvěle připravil, hodil prohru s Itálií za hlavu a nedal izraelským hráčům a hráčkám šanci. První soutěžní den tak zakončil přesvědčivou výhrou 45:6. Naděje na postup mezi nejlepší 4 stále žily.

Druhý den začal soubojem proti Německu. Po vyrovnaném prvním poločase, kdy naši lehce tahali za kratší konec provazu, se ve druhém poločase rozjel český národní tým naplno a přehrál německý výběr 41:28.

K postupu do semifinále tak zbývalo porazit Holandsko. A to se i podařilo. Velmi dobrý výkon celého týmu vedl k výhře 43:13 a postupu do bojů o medaile.

V semifinále se náš výběr střetl s týmem Finska, který prošel svou skupinu bez jediné prohry. A Finský tým začal i proti našemu týmu velmi sebevědomě a rychle si vypracoval vysoký náskok 26:7. Ve druhém poločase však náš tým předvedl neskutečný obrat a konečný výsledek 27:26 poslal náš tým do boje o zlatou medaili.

Tam český národní tým opět narazil na tým Itálie. A stejně jako v semifinále nám lehce utekl začátek a na konci zápasu jsme museli dotahovat. Další zázračný obrat se tentokrát bohužel nekonal a tak z toho byla prohra 27:20. Náš tým tak obhájil titul vicemistrů z minulého roku (opět se musel sklonit jen před týmem Itálie) a veze domů stříbrné medaile. A jeden zajímavý fakt na závěr - i poslední touchdown českého národního týmu na turnaji skórovala Eliška Klimešová.

Druhým týmem, který se v italském Grossetu představil, byl chlapecký tým U17. V tomto týmu jsme měli hned dvojí zastoupení. V obraně hrál na pozici cornerbacka Filip Martinek a v útoku tvořil hru z pozice quarterbacka Amos Feranec.

I tým U17 začal svou pouť turnajem dvěmi zápasy v pátek 1.9. Na úvod si poradili s výběrem Německa v těsném a napínavém zápase 18:13. Pak přišel nepovedený zápas proti Srbsku, kdy naši hráči nezvládli druhý poločas a prohráli vysoko 13:35.

Druhý den již náš národní výběr najel na formu, která jej minulý rok vynesla až na druhé místo v Evropě.

Po velmi dobrém výkonu porazili tým Rakouska 32:19 a následně si poradili i s Ukrajinou 48:27. Ve skupině, kde bylo 6 účastníků, však nehráli se všemi týmy a právě Izrael nakonec měla, vedle stejného počtu výher a proher, lepší skóre a postoupila na úkor našeho týmu do semifinále.

Finálový den tak zbyly na náš výběr souboje o 5.-8. místo.
V těchto zápasech se se našemu týmu nadmíru dařilo a nejprve porazil tým Francie 31:19. A v odpoledním bloku finálového dne si vybojoval 5.místo vítězstvím nad Holadskem 39:15. Mladý český tým se tak s krásným výsledkem 5 výher a jen jedné prohry umístil na 5.místě.

Oba týmy tak ukázaly, že český flag fotbal se v Evropě neztratí a tyto výsledky jsou obrovským příslibem pro budoucnost nejen flag fotbalu v Česku.

Pokud byste chtěli vidět tento nádherný sport v podání mladých hráčů - můžete vyrazit už tuto neděli do Přerova, kde bude hrát svůj turnaj náš první tým U15, i s Eliškou Klimešovou v sestavě. Nebo si počkejte do soboty 16.9., kdy na našem hřišti bude hrát svůj turnaj náš nejmladší flagový tým - druhý tým U15, kde můžete povzbudit začínající oceláře.

Jestli chcete vidět v akci další dva naše reprezentanty - pak doporučujeme tuto sobotu, kdy Amos Feranec a Filip Martinek nastoupí k zápasu dorostenecké ligy proti bratislavským Monarchs. Souboj o první místo v tabulce začíná v 15:00 na našem hřišti v areálu SAP v Porubě.