České soutěže 2023

Nitra | Brno

11.6.2023 | Mužský tým ISMM Ostrava Steelers vyrazil do Nitry, kde se před televizními kamerami, utkal s místními Knights o první místo ve skupině Východ. Oba týmy se nacházely ve skvělé formě, oba týmy v minulých kolech porazili třetího favorita na zisk Czech Bowlu, Vysočinu Gladiators. A všichni se těšili na souboj ocelové obrany proti nejlepšímu útoku ligy, který vede Boris Bútora.

Útok Nitry šel jako první na míč a dlouhý drive dovedl Boris Bútora, zejména po zemi za přispění runningbacka Patrika Klementoviče, až k touchdownové přihrávce na Mária Bíra. Ostravský útok ale také neměl při svém prvním drivu velký problém. Bradley Jones nacházel své receivery a nakonec vyrovnal přihrávkou na Jana Vysloužila.

I druhý drive byl schopen Boris Bútora přejít celé hřiště, ale nakonec narazil na ocelovou zeď těsně před endzónou ISMM Steelers. Bradley Jones však skóre na stranu Ostravy nepřeklopil, protože se mu podařilo hodit interception. Do vedení tak šla opět Nitra. Boris Bútora našel Luboše Pamprčku. Následné potvrzení trefilo pouze tyč branky a tak byl stav v půlce druhé čtvrtiny 13:7 pro Knights.

Ostravský útok opět dokázal odpovědět. Bradley Jones našel Jiřího Šimečku a ten k zachycenému touchdownu přidal i potvrzení a ISMM Steelers poprvé vedli. Na časomíře však ještě zbývalo něco málo přes minutu do poločasu a to je pro útok Knights dostatek času. Boris Bútora opět našel rychlonohého Luboše Pamprčku a Nitra byla opět ve vedení. A nemuselo zůstat u jednoho touchdownu “do šatny”. Bradley Jones totiž hodil svůj druhý interception a nitranský útok šel ještě jednou na míč pár sekund před koncem poločasu. Ocelová obrana však další navýšení skóre nepřipustila a do šaten se šlo ještě za přijatelného stavu pro ISMM Steelers 19:14. Zejména při myšlence na to, že ostravští hráči budou druhý poločas začínat na míči.

A hned první drive druhého poločasu se ostravskému útoku podařilo proměnit v další otočení skóre. Jiří Šimečka svým druhým touchdownem v zápasem překlopil výsledek na 21:19 pro ISMM Steelers.

A skóre se měnilo i po drivu Nitry. Boris Bútora našel potřetí v endzóně ISMM Steelers Luboše Pamprčku a Knights opět vedli.

Ve čtvrté čtvrtině se skóre měnilo už jen jednou jednou. Bradley Jones našel Jakuba Březinu, který skóroval vítězný touchdown tohoto zápasu. Odpověď Nitry totiž z následného drivu skončila na ocelové obraně těsně před endzónou ISMM Steelers. Bradley Jones pak společně se svými runningbacky doběhal zbývající čas zápasu a již nedal Borisovi Bútorovi druhou šanci na otočení výsledku.

Skvělý zápas tak vyhrála ISMM Ostrava Steelers a zabezpečila si tak první místo pro celé playoff. Nitra Knights se v posledním kole utká s Bratislavou Monarchs o druhé postupové místo ze skupiny Východ. ISMM Steelers naopak čeká na soupeře, který vzejde z přímého souboje o druhé místo ve skupině Západ mezi týmy Ústí nad Labem Blades a Znojmem Knights.

Nitra Knights TD - 7:0 - Mário Bíro, 28y pass od Boris Bútora (Michal Lőrincz kick); 6:04
ISMM Ostrava Steelers TD - 7:7 - Jan Vysloužil, 10y pass od Bradley Jones (Jiří Šimečka kick); 2:41
Nitra Knights TD - 13:7 - Ľuboš Paprčka, 37y pass od Boris Bútora (kick neúspěšný); 4:42
ISMM Ostrava Steelers TD - 13:14 - Jiří Šimečka, 8y pass od Bradley Jones (Jiří Šimečka kick); 1:14
Nitra Knights TD - 25:21 - Ľuboš Paprčka, 14y pass od Boris Bútora (2pt pass neúspěšný); 4:27
ISMM Ostrava Steelers TD - 25:28 - Jakub Březina, 8y pass od Bradley Jones (Jiří Šimečka kick); 11:27

Flagová Liga U15

ISMM Ostrava Steelers - Vysočina Gladiators 6:6

ISMM Ostrava Steelers - Znojmo Knights 19:21

ISMM Ostrava Steelers - Brno Sígrs 31:26

11.6.2023 | V neděli vyrazil náš nejmladší tým do Brna, kde se zúčastnil dalšího turnaje žákovské flagové ligy. Na mladé oceláře čekaly dva týmy z Brna a gladiátoři z Vysočiny.

V prvním zápase jsme se utkali s Brnem Sígrs a byla to spíše defensivní bitva, kdy se oboum týmům podařilo pouze jednou skórovat. A protože ani jeden tým svůj touchdown nepotvrdil, rozešly jsme se smírně 6:6. Jediný touchdown ISMM Steelers skóroval Marek Výskala.

Druhý zápas se odehrál zcela opačně. Tentokrát se vedlo hlavně útokům na obou stranách a opět rozhodly až potvrzení po touchdownu. V těch byly úspěšnější hráči Vysočiny Gladiators a ani dva touchdowny Marka Výskaly a jeden Lindy Majtánové nestačily na vítězství.

V posledním zápase jsme se utkali s domácími Alligators. V tomto zápase úřadoval hlavně Jan Dluhoš, který skóroval tři touchdowny. K němu se přidal Marek Výskala svými dvěma zachycenými pasy v endzóně soupeře a byla z toho výhra na závěr turnaje.

Jedna výhra, jedna remíza a jedna prohra je výborným výsledkem ze silně obsazeného turnaje, kdy se utkala první čtyřka naší skupiny. Sice jsme přepustili první místo Sígrs, ale v jarní části jde zejména o sehrávání týmu, zapojení širší soupisky a přípravu na podzimní sezónu.

Mladé oceláře čekají na jaře ještě dva turnaje - ten nejbližší už tuto sobotu 17.6. od 11h jako “předskokan” zápasu mužského týmu ISMM Steelers proti Mammoths. A my bychom Vás všechny rádi pozvali na poslední jarní domácí turnaj.