České soutěže 2023

Ostrava

Flagová Liga U15 - Finálový turnaj 2023

5.11.2023 | První listopadovou neděli hostila Ostrava finálový turnaj žákovské ligy U15 ve flag fotbalu. Jen pár týdnů po tom, co bylo oznámeno, že flag fotbal bude součástí olympijských her v Los Angeles v roce 2028, jsme mohli sledovat mladé české naděje na jejich vrcholu sezóny. Jak jistě správně počítáte – za 5 let to budou právě tito 15ti letí hráči a hráčky, kteří doufáme budou reprezentovat náš milovaný sport na olympijských hrách.
A atmosféra finále, i přes nepřízeň počasí, byla skvělá. A to zejména díky skvělým fanouškům, kteří neváhali přijet přes celou republiku podpořit svůj tým. Zejména skupina fanoušků příbramských Bobcats vytvořila oběma svým týmům bouřlivou podporu.

ČTVRTFINÁLE:
ISMM Ostrava Steelers - Příbram Bobcats II | 13:6

blog Ale pojďme již k zápasům samotným. Tým ISMM Ostrava Steelers čekal hned ve čtvrtfinále druhý tým Příbrami Bobcats. Náš tým byl nasazený tým číslo dvě Východní skupiny a příbramský tým byl číslo tři ve skupině Západ.
Zápas to byl velmi důležitý – vítěz postupoval do semifinále a poražený mířil jen do soubojů o 5.-8. místo. Úspěch sezóny se tak lámal hned v úvodu turnaje. A na obou týmech to bylo znát. Velmi nervózní utkání ovládaly obě obrany. Na první body jsme tak čekali až do konce prvního poločasu, kdy se prosadili hráči Bobcats.
I druhý poločas byl spíše defensivně laděný a oba útoky nebyly schopny vytvořit delší drive a posun po hřišti. Naštěstí však ocelová obrana pomola a interception Marka Výskali, hluboko na půlce Bobcats, zúročil přesnou přihrávkou Matěj Dluhoš, který našel v endzóně Elišku Klimešovou a bylo vyrovnáno - 7:7.
Když už to vypadalo, že zápas bude rozhodnut až v prodloužení – podařil se ostravskému útoku krásný drive a několik sekund před koncem druhého poločasu zachytil vítězný touchdown Marek Výskala. Mladí oceláři tak postoupili do semifinále, kde na ně čekal nejlepší tým celé základní části.

SEMIFINÁLE:
ISMM Ostrava Steelers - Příbram Bobcats I | 22:20

blog Do semifinále se dostaly všechny nasazené týmy číslo jedna a dvě z obou skupin. Na náš tým tak čekal nejtěžší možný soupeř. První tým Příbram Bobcats. Tým plný reprezentantů za celou základní část, 48 zápasů, prohrál jen jednou.
Ale mladí oceláři začali nebojácně. Ocelová obrana zamknula v prvním poločase svou endzónu a útok ISMM Steelers ze sebe setřepal nervozitu finálového turnaje, což vedlo ke dvěma touchdownům. Prosadil se Marek Výskala a Honza Dluhoš. Poločasový výsledek 13:0 pro ISMM Steelers byl z říše snů.
Do druhého poločasu se opět vloudila na ruce mladých ocelářů jistá nervozita z možného úspěchu a když se to spojilo se zlepšeným výkonem Bobcats, příbramský tým se začal rychle stahovat a pár minut před koncem dokonce otočil stav na 13:14. Naštěstí se prosadil podruhé Honza Dluhoš a náš tým opět odskočil na rozdíl 6 bodů.
Pak přišla akce zápasu. Vašek Dluhoš svým blitzem strhl QB Bobcats flag v příbramské endzóně a dvě minuty před koncem druhého poločasu navýšil tímto safety na rozdíl 8 bodů – 22:14.
Příbramští hráči pak ukázali svou sílu, když v obraně skvěle zastavili náš útok a následně přesli celé hřiště, aby 3 sekundy před koncem poločasu skórovali na 22:20. Následné potvrzení za 2 body se však se štěstím podařilo ocelové obraně přežít. Po úžasném výkonu jsme tak postoupili do finále a postarali se asi o největší překvapení možná celé letošní sezóny.

FINÁLE:
ISMM Ostrava Steelers - Ústí nad Labem Blades | 13:41

blog Ve finále nás čekal další těžký soupeř. Druhý tým Západní skupiny – Ústí nad Labem Blades – si ve druhém semifinále poradil velmi přesvědčivě s brněnskými Sígrs.
Finále začalo velmi útočně a oba útoky předváděly krásné akce. Na poločasovou přestávku se šlo za těsného vedení Blades. O dva ostravské touchdowny se postarali Vašek Dluhoš a Eliška Klimešová.
Druhý poločas se však našim mladým ocelářům nepodařil a ústečtí hráči dokazovali, proč jsou jedním z nejlepších týmů v republice. Nakonec přidali ještě 3 touchdowny a připsali si zaslouženou výhru ve finále a titul letošních mistrů ligy.
Naši hráči tak skončili na druhém místě, které je však velkým úspěchem. K jeho dosažení jsme nejen porazili výborně hrající týmy, ale je to hlavně odměna za celoroční pilnou práci na trénincích. Děkuji všem hráčům, trenérům, rodičům, i všem členům našeho druhého týmu, kteří byli vždy připraveni zaskočit, když bylo potřeba a pomáhali v kvalitní přípravě v trénincích.

Nyní si dáme od soutěžních zápasů pauzu. Ale velmi rychle nám začíná příprava na novou sezónu. Několik hráčů nám odchází do dorosteneckého či ženského týmu a příští rok se tak můžeme těšit na nové tváře, které pozvednou prapor ISMM Steelers.
A samozřejmě hledáme nové hráče! Pokud vám je 8 až 14 let – neváhejte nás kontaktovat a přijďte si vyzkoušet tento, teď již olympijský, sport na vlastní kůži. Garantuji vám, že minimálně poznáte spoustu skvělých lidiček.
Ještě jednou děkujeme za krásnou sezónu 2023 a na trénincích na viděnou.