České soutěže 2023

Ostrava

Sobota 1.4. | Tuto sobotu odstartoval další ročník nejvyšší české ligy amerického fotbalu - Snapbacks Ligy. Tým ISMM Ostrava Steelers zahájil boje o postup do Czech Bowlu na domácím hřišti proti Nitře Knights.

V minulém ročníku dokázali slovenští rytíři zaskočit ostravské oceláře na jejich novém hřišti a zvítězit 21:14. Čekal se útočný fotbal, protože QB obou týmů byli se svými receivery jedni z nejproduktivnějších v lize. A to se hned ukázalo v první čtvrtině. Oba útoky byly schopny pohybovat se po hřišti. Knights zejména passy z ruky Borise Bútory. Steelers si rozdělili porci yardů receiveři, kteří zachytávali passy od Bradleyho Jonese, a runningbacci v čele s reprezentantem Jakubem Březinou. Ale ani jeden tým nedokázal skórovat. Blíže k bodům měli Knights, ale jejich pokus o 38-yardový field goal byl krátký. První čtvrtina tak skončila bez bodů.

Ve druhé čtvrtině se opět ostravský útok probil celým hřištěm a tentokrát již se bodařilo donést šišatý míč až do endzóny soupeře. Jmenovitě Jakub Březina doběhl 15 yardů pro první body ISMM Steelers v této sezóně a vlastně i pro první body celého ročníku Snapbacks Ligy (protože ve souběžně hraném zápase Ústí nad Labem - Znojmo se podařilo Blades otevřít skóre až v druhém poločase). Když pak ocelová obrana dokázala poprvé v zápase zastavit útok rytířů na jejich polovině, podařilo se přidat ISMM Steelers další body. Bradley Jones našel Jana Vysloužila a Ostrava vedla 14:0. A za stejného stavu se šlo i do šaten na poločasovou přestávku.

Ve druhém poločase začaly více promlouvat do průběhu zápasu obě obrany. Na straně Ostravy řádil hlavně Josef Bogocz, který si k pěti tacklům (čtyři pro ztrátu) připsal hned 2 sacky. Byl to však obránce Nitry, Tomáš Urban, který nastartoval nejlepší útočný drive druhého poločasu. Na konci třetí čtvrtiny zachytil interception a následně jeho spoluhráči prošli přes celé hřiště až pět yardů před endzónu domácích. Tak však ostravská obrana vystavila nepropustnou hradbu a závěrečný pokus na 4. down zhatil navrátilec Lukáš Česlík, který překazil přihrávku Borise Bútory na Mária Bíra.

A ptáte se jak si vedl “král interceptionů” minulého roku, Jan Telnar? Ten si na svůj první zachycený pass od soupeřova quaterbacka počkal až do samotného závěru, kdy takto ukončil poslední snažení Knights o zdramatizování zápasu.

Tým ISMM Ostrava Steelers tak splnil roli mírného favorita a soupeře ze Slovenska porazil 14:0. Ostravský tým čeká příští týden další slovenský soupeř, když zavítá na hřiště bratislavských Monarchs. Nitra opět cestuje do Česka, kde v Přerově vyzve místní Mammoths. Čekají nás tedy bitvy dvou vítězných a dvou poražených týmů z prvního kola a těsné výsledky napovídají, že se opět máme na co těšit.

ISMM Ostrava Steelers TD - 7:0 - Jakub Březina, 15y run (Jiří Šimečka kick); 9:08
ISMM Ostrava Steelers TD - 14:0 - Jan Vysloužil, 8y pass od Bradley Jones (Jiří Šimečka kick); 1:54