ČLAF A 2013

Kravaře

S týdenním zpožděním, způsobeným nepříznivým počasím. A na náhradním hřišti v Kravařích nastoupili v sobotu 13.4. hráči ostravských Steelers k prvnímu ostrému zápasu první ligy amerického fotbalu proti brněnským Alligators.

Pro brněnský tým to už byl letošní druhý zápas ČLAF a to bylo i vidět v první čtvrtině, kdy Alligators působili jistějším dojmem a zaslouženě procházeli přes hřiště hlavně jejich běhovými akcemi. Útok i obrana Steelers se rozjížděli velmi pomalu a tak na začátku druhé čtvrtiny, po dalším úspěšném běhu brněnského runningbacka Jana Nestra, prohrávali Steelers o dva touchdowny 0:14. blog

Pak se konečně tým Steelers probral a začal se hrát vyrovnaný fotbal. Ostravský quarterback Lukáš Vojnar našel dlouhou přihrávkou Martina Kokošínského a ten svůj první zachycený pass mezi seniory proměnil v touchdown. Martin skóroval také ve svém prvním zápase za juniorský tým na podzim loňského roku a tak se stal adeptem na pozici nejúspěšnějšího debutanta v dresu Steelers.

V tu dobu už se rozehrála i obrana. Těsně před koncem prvního poločasu zachytil soupeřovu přihrávku Petr Foldyna a posunul míč až na půlku Alligators. Do konce poločasu však zbývalo již jen pár sekund a tak první pokus o vyrovnání stavu skončil v rukou obrany Brna. Na poločasovou přestávku se tedy šlo za stavu 7:14.

ako první v druhé půli začínali útočit Alligators a opět převážně po zemi donesli míč až do endzóny Steelers. Ostrava znovu prohrávala o dva touchdowny a tak také skončila třetí čtvrtina.

Ve čtvrté čtvrtině se opět Steelers přiblížili na rozdíl jednoho touchdownu. Lukáš Vojnar v endzóně našel Jana Klimeše. Převážnou část čtvrté čtvrtiny pak dominovaly obrany obou celků. Další body tak přidal quaterback Alligators Tomáš Fortelný až dvě minuty před koncem řádné hrací doby.

Steelers tak opět prohrávali o dva touchdowny. Tehdy přišla chvíle hvězdného runningbacka Michala Kielora, který na 4. down vytáhl nejdelší běh zápasu a pomohl tak Lukáši Vojnarovi, který o pár akcí později proměnil svůj běh ve snižující touchdown.

Do konce zápasu ale zbývalo jen 20 sekund a tak Steelers nezbývalo nic jiného než zkusit onside kick a získat balón hned z kickoffu. To se však nepovedlo a tak první představení ostravského týmu před domácím publikem skončilo těsnou prohrou.

Ostravští Steelers předvedli svým nejskalnějším fanouškům, kteří vážili cestu až do Kravař, nové dresy (za které děkujeme firmě IHAS s.r.o.) a naše nové Steelers Cheerleaders, které bavili diváky v poločasové přestávce i během hry samotné.

Příští zápas sehrají Steelers opět doma – tentokrát již na svém domácím hřišti SAP na Skautské ul. V neděli 21.4. od 15 hodin. Soupeřem jim budou pražští BlackPanthers – tým poskládaný z dvou finalistů minulého ročníku ČLAF A – Prague BlackHawks a Prague Panthers. Pokud tedy o víkendu chcete vidět kvalitní americký fotbal nebo cheerleaders – vyrazte povzbudit Steelers do Porubského Sportovního Areálu (bývalý stadión VOKD) – budeme se na vás těšit!!!

Brno Alligators TD - 0:7 - Tomáš Fortelný, 1y run (Martin Herman kick); 1:17
Brno Alligators TD - 0:14 - Jan Nestr, 6y run (Martin Herman kick); 8:46
Ostrava Steelers TD - 7:14 - Martin Kokošínský, 26y pass od Lukáš Vojnar (Daniel Merta kick); 2:00
Brno Alligators TD - 7:21 - Michal Dovrtěl, 7y run (Martin Herman kick); 6:20
Ostrava Steelers TD - 14:21 - Jan Klimeš, 7y pass od Lukáš Vojnar (Daniel Merta kick); 7:24
Brno Alligators TD - 14:28 - Tomáš Fortelný, 1y run (Martin Herman kick); 1:59
Ostrava Steelers TD - 21:28 - Lukáš Vojnar, 1y run (Daniel Merta kick); 0:20