Preseason Game 2014

Mikulov

V neděli 30. března vyrazil ostravský tým k předsezónnímu přípravnému utkání do Mikulova. Jeho soupeřem byl tým A skupiny ČLAF - Brno Alligators. Ti nasadili do utkání i svou velkou hvězdu, amerického QB, Ferniho Garzu.

Utkání začalo výkopem Steelers, který se však ostravským hráčům podařilo na straně Alligators zalehnout. Útočná snaha skončila třemi body, které připsal svým prvním FG kicker Steelers Daniel Merta. Poté se projevilo to, že jsme ještě stále na začátku sezóny a po fumblu jednoho s RB Ostravy využili hráči Brna, po úspěnšm passu Garzy, svou výhodnou startovací pozici a otočili stav skóre ve svůj prospěch. Ostravský útok, pod vedením QB Lukáše Vojnara, se během první půle úspěšně pohyboval kupředu, ale nebyl schopen dostat se až do end zóny soupeře. O bodový příděl se tak na straně Steelers staral hlavní kicker, který připsal do přestávky ještě další 3 body. A protože Alligators po sérii runnů skórovali ve druhé čtvrtině druhý touchdown, šlo se do šaten za stavu 14:6 pro "domácí" tým z Brna. blog

Na začátku druhé půle našel Lukáš Vojnar dlouhou přihrávkou Zdeňka Lembarta, který přes celé hřiště skóroval. Potvrzení se bohužel nepodařilo a tak byl stav 14:12.
A za stejného stavu se vcházelo i do čtvrté čtvrtiny. V té opět zaúřadovaly běhy runninbacků Alligators a passy Toma Fortelného, který nahradil ve druhé čtvrtině Ferniho Garzu. Brněnský útok se tak dostal až do red-zóny Steelers. Tam však zaúřadovala "ocelová" obrana a při běhovém pokusu na 4th and 1, zastavila running backa Alligators v backfieldu a dala míč svému útoku.

Ostravský tým tedy prohrával o dva body, začínal na svých 3 yardech a do konce zápasu zbývalo něco málo přes 2 minuty. Steelers se však této situace nezalekli, silovými runny a přesnými přihrávkami se dostali až na polovinu Alligators. A 11s před koncem zápasu mohli postavit svou formaci pro kopnutí vítězného FG. Dan Merta byl opět úspěšný a Steelers porazili v krásném a napínavém utkání brněnské Alligators 15:14.

Ostravský tým má teď před sebou 3 týdny na doladění formy a 27. dubna bude na svém hřišti hostit Zvolenské Patriots. Poznamenejte si tuto poslední dubnovou neděli do kalendáře a přijďte povzbudit ostravské Steelers v prvním kole české ligy. Jako minulý rok - i letos se vedle urostlých chlapů můžete těšit na cheerleaders Steelers!!!