ČLAF B 2014

Praha

Ostravský tým vyrazil ke svému poslednímu zápasu základní části do Prahy, kde se utkal proti místním Hippos. Karty před blížícím se finále byly rozdány jasně, Steelers již ani prohra nemohla připravit o první místo a tudíž to byla jakási generálka na finálový zápas, který se odehraje v Ostravě.

V propršeném odpoledni začali lépe domácí. Třemi body za úspěšný field goal otevřel skóre Štěpán Křížek. První čtvrtinu tak Hippos vyhráli 3:0.

Ve druhé čtvrtině však začal naplno šlapat ocelový stroj a nejprve Radek Warchol, po přihrávce od Lukáše Vojnara otočil skóre na stranu Steelers a poté zvýšil vedení ostravských runningback Michal Kielor. To na tabuli svítilo 3:14 z pohledu domácích a mohlo se zdát, že Steelers dokráčí k další pohodlné výhře. Proti bylo duo bratrů Tománku, kteří svými dvěma touchdowny zvládli otočit stav zápasu opět na stranu domácích. Na poločasovou přestávku se tak šlo za stavu 17:14 pro domácí.

Ve třetí čtvrtině na hřišti dominovali hlavně obrany. Obzvlášť ta domácí, v kombinaci z neutichajícím deštěm, dělala QB Steelers Lukáši Vojnarovi velké problémy. Ostrava se však nevzdala a své snažení, po ose Vojnar-Skupin, přetavila v další překlopení skóre na svou stranu.
Hráči Steelers se však ze svého vedení neradovali dlouho. Stanislav Tománek přeběhl skoro celé hřiště a zarazil tak poslední hřebíček do rakve ostravského týmu a jeho snu o „perfect season“.

Když poté na začátku čtvrté čtvrtiny přidal svůj druhý touchdown i Jakub Tománek, dostali se na hřiště i náhradníci Steelers, kteří nabrali cenné zkušenosti do dalších sezón. Nakonec se ještě dvakrát prosadil RB Hippos Petr Křesťan. Utkání tak skončilo jednoznačnou a zaslouženou výhrou domácích 42:20.

Za dva týdny v Polance nad Odrou se tedy můžeme těšit na zajímavý souboj a můžeme jen hádat, zda naváží Hippos na svůj velmi dobrý výkon z tohoto zápasu, nebo jestli si Steelers rozpomenou na svou dominanci, kterou pražský tým smetli v prvním vzájemném zápase v Ostravě. Pokud máte tu možnost – přijďte se v sobotu 12. července podívat, kdo letos vyhraje ČLAF Divizi B. Začínáme už od 15,00 hodin.

Prague Hippos FG - 3:0 - Štěpán Křížek, 33y; 2:42
Ostrava Steelers TD - 3:7 - Radek Warchol, 12y pass od Lukáš Vojnar (Daniel Merta kick); 11:55
Ostrava Steelers TD - 3:14 - Michal Kielor, 2y run (Daniel Merta kick); 10:29
Prague Hippos TD - 9:14 - Stanislav Tománek, 2y run (kick neúspěšný); 9:35
Prague Hippos TD - 17:14 - Jakub Tománek, 15y pass od Stanislav Tománek (Stanislav Tománek 2pt run); 1:25
Ostrava Steelers TD - 17:20 - Patrik Skupin, 5y pass od Lukáš Vojnar (kick neúspěšný); 1:58
Prague Hippos TD - 23:20 - Stanislav Tománek, 65y run (kick neúspěšný); 0:50
Prague Hippos TD - 29:20 - Jakub Tománek, 75y pass od Stanislav Tománek (kick neúspěšný); 9:58
Prague Hippos TD - 36:20 - Petr Křesťan, 29y run (Štěpán Křížek kick); 4:34
Prague Hippos TD - 42:20 - Petr Křesťan, 22y run (kick neúspěšný); 0:38