Flagová liga U15 | Sezóna 2021

Brno | 20.6.2021

Ostrava Steelers - Tým 1

Ostrava Steelers - Brno Alligators 35:12

Ostrava Steelers - Prague Lions 39:7

Ostrava Steelers - Ostrava Steelers 2 44:8

Ostrava Steelers - Brno Sígrs 47:6


Ostrava Steelers - Tým 2

Ostrava Steelers 2 - Prague Lions 8:33

Ostrava Steelers 2 - Brno Sígrs 13:20

Ostrava Steelers 2 - Ostrava Steelers 8:44

Ostrava Steelers 2 - Brno Alligators 12:47

blog

Jako první soutěž v letošní sezóně se rozběhla žákovská flagová liga do 15 let. Na jaře budou odehrány dvě kola a následně se bude pokračovat na podzim.

Ostravský tým Steelers nasadil do této soutěže hned dva týmy - jeden ryze žákovský a druhý, který je určen pro mladší žáky společně s novými hráči a hráčkami. Oba týmy mladých ocelářů tak vstupují do sezóny se zcela odlišnými cíly. První tým, kde najdeme všechny ostravské hráče, kteří byly na tryoutu národního týmu, míří za příčkami nejvyššími. Zato druhý tým, který je složen převážně s hráčů a hráček mladších žáků (do 12 let), nabírá cenné zkušenosti a turnaje jsou pro ně především velmi kvalitním tréninkem.

Ale teď už k samotnému prvnímu hracímu víkendu. V sobotu se uskutečnil úvodní turnaj v Příbrami, kde se představili “české” kluby. Nejvíce se dařilo domácímu týmu Příbrami, respektive jeho prvnímu týmu. I Příbram má, stejně jako náš tým, svůj druhý tým, který také v lize sbírá pouze zkušenosti. Týmy Steelers se představili na druhém víkendovém turnaji v Brně, kde “moravské” kluby doplnil tým Lions z Prahy.

blog

Dominantní výkon prvního týmu
Jak už bylo zmíněno, první tým Steelers má letos velmi odvážné cíle. A hned první zápas na turnaji, proti domácím Alligators, kteří se minulý rok pohybovali na předních příčkách ligové tabulky, měl naznačit, zda jsou tyto očekávání oprávněné. Mladí oceláři vlétli na Alligators a již po prvním poločase vedli 16:6. I ve druhém poločase dovolili brněnským hráčům pouze jeden touchdown a sami přidali další tři a utkání zvládli na výbornou.
Ve druhém zápase se proti našemu prvnímu týmu postavil tým Lions, který sice minulý rok vyhrál celou základní část soutěže, ale letos přijel s velmi omlazeným týmem, který letos bude nejspíše pouze sbírat zkušenosti. Pro naše hráče tak nebyl pražský tým vyrovnaným soupeřem a skóre se zastavilo na číslech 39:7 pro Steelers.
Jako třetí zápas se odehrálo “derby” našich dvou týmů s očekávaným výsledkem.
A turnaj uzavřel náš tým zápasem proti druhému týmu z Brna, proti Sígrs. Ani v tomto zápase neměli naši hráči příliš problémů a jejich zlepšující se forma v průběhu turnaje přispěla k nejvyšší výhře v turnaji - 47:6.
První tým Steelers tak začal letošní sezónu bez porážky a po zásluze vyhrál první turnaj.

blog

Velmi sympatický projev druhého týmu
Druhý tým Steelers si přijel nabírat zkušenosti, ale hned od úvodního zápasu proti Lions vypadal jeho herní projev daleko lépe, než se před turnajem očekávalo. Pomalu se tak začala vkrádat do hlav trenérů myšlenka na první výhru, hned na prvním turnaji. A nejblíže tomu byl nejmladší tým Steelers v zápase proti Sígrs, kde se minutu před koncem dostal do vedení 13:12. Pak však zvládli skórovat ještě jednou i hráči Sígrs a i přes velkou snahu našich hráčů, kteří zvládli ještě v posledních vteřinách zápasu přejít celé hřiště, už se skóre zápasu na naši stranu otočit nepodařilo. Tento zápas však ukázal, že i naši nejmladší hráči mají velký hlad po vítězství a my věříme, že se jej letos dočkají. Možná již na domácím turnaji tuto neděli. Druhý tým Steelers sice všechny své zápasy prohrál, ale postupné cíle byli splněny. Vedle velmi dobré souhry se také podařilo skórovat v každém zápase. A dokonce náš tým skončil s průměrem více než 10 bodů na zápas.

Kdy bude další turnaj?
I touto cestou bychom vás chtěli pozvat na tuto neděli 27.6. od 11,00 hodin na náš stadion, kde se uskuteční turnaj v rámci druhého hracího víkendu žákovské flagové ligy. Věřte, že se bude na co dívat. Vedle dvou domácích týmu, přijedou dva týmy z Brna a z Prahy tentokrát doplní “moravskou” skupinu tým Black Panthers, který v minulém ročníku skončil na třetím místě po základní části.

Nábor do flagového týmu
A také připomínáme, že nábor do našich mládežnických týmů probíhá celoročně. Takže pokud váháte, kam zapsat své dítě - zkuste flag fotbal! Tréninky budou probíhat i přes prázdniny a my se na všechny nové hráče a hráčky moc těšíme.

foto: steelers
text: steelers

Skórující hráči - STE 1

Filip Martínek - 9 TD
Jan Hanus - 7 TD
Matěj Dluhoš - 3 TD
Amos Feranec - 2 TD
Niklas Scherer - 1 TD
Marco Troncalli - 1 TD
Šimon Mučka - 1 TD
Skórující hráči - STE 2

Tobiáš Lasota - 3 TD
Jan Dluhoš - 2 TD
Marek Výskala - 1 TD